Hegy-tó túra

Közzététel dátuma: May 08, 2013 6:11:52 AM

A zánkai Nők Klubja és az Életmód Klub közös felkérésére vezettünk egy kellemes, 8 km-es túrát a Hegy-tó felé. A csapadékos tél és tavasz miatt, a Hegy-tó és a Tarcsi-tó is tíz éve nem látott mértékben feltelt vízzel, csordultig tele volt. Utunk során meglátogattuk az alapítványi vadfarmot, ahol Bambi szarvas jött a vendégekhez egy kis simogatásra és egy pohár borral is megkínáltuk a fáradt túrázókat. A Hegy-tónál zsíros-kenyeret készítettünk, Kőszegi Anett a túra végén emléklapot adott a részvevőknek.

A túra tervezett útvonala: Orvosi rendelő parkoló > Parkerdő > Vadaspark > Tarcsi-tó > Hegy-tó > Bálint-hegy kilátópont > Zánka temetőn át a parkolóhoz

Hossza 8 km, szintkülönbség 210 m, maximális emelkedő 20%.

Terep: köves földút, erdei utak, nedves tószélek.

Témák: helyi növénytársulások, különleges képződmények, vadállomány, vadfarm vadjai, hegyi tavak kialakulása és növényzete.

Túravezetők: Kőszegi Anett, Sári Ferenc